14 august 2018

Seminar in premiera la Universitatea Politehnica Timisoara. Sudorii si constructorii de confectii metalice au dezbatut probleme actuale

© Tion: Seminar in premiera la Universitatea Politehnica Timisoara

Două dintre ramurile tehnicii, cea a construcțiilor metalice și a sudurii, au fost puse împreună de Universitatea Politehnica Timișoara și Asociația de Sudură din România în cadrul unui seminar de specialitate. Specialiștii din cele două domenii au fost aduși la un loc pentru a colabora și a evidenția legătura dintre ele.